Vision Perfekt Logo Oko Strona główna Zakres usług Leczenie botuliną Protezy oczne Epiprotezy oczne Soczewki kontaktowe Salon optyczny Kontakt
Strona główna » Epiprotezy oczne

Epiprotezy oczne

 

W tutejszym Ośrodku wykonywane są INDYWIDUALNE SZKLANE PROTEZY I EPIPROTEZY GAŁEK OCZNYCH

Protezy wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta z uwzględnieniem kształtu oczodołu i koloru tęczówki (w tym ujęciu nie istnieją protezy standardowe, gdyż nie ma standardowych oczodołów i tęczówek).

Przy ocenie prawidłowo wykonanej protezy i epiprotezy powinna być uwzględniona jej wielkość i ustawienie w pozycji patrzenia „na wprost”.

Miarą wielkości prawidłowo dobranej i wykonanej protezy lub epiprotezy jest szerokość szpary powiekowej, która przy założonej protezie lub epiprotezie powinna być zbliżona do szerokości szpary powiekowej drugiego oka. Natomiast miarą prawidłowego ustawienia jest ocena położenia źrenicy i tęczówki protezy w porównaniu z drugim okiem.

PROTEZY:

W zależności od warunków w oczodole mogą to być protezy jednościenne lub protezy dwuścienne, którymi uzupełnia się brak gałki ocznej. więcej informacji...


EPIPROTEZY:

Epiprotezy wykonuje się przy niewykształconej lub będącej w zaniku , bez poczucia światła, gałce ocznej. Epiprotezę nakłada się na tą nieprawidłową gałkę oczną. Również do uzupełnienia oczodołu, przy coraz częściej wykonywanych operacjach wszczepienia implantów po usunięciu gałki ocznej wykonuje się epiprotezę. Podobnie, jak przy protezach, w zależności od miejsca w oczodole, może być epiproteza jednościenna lub epiproteza dwuścienna.
więcej informacji...

 

6.jpg

Proteza/Epiproteza dwuściennaDOPASOWANIE PROTEZ

DOPASOWANIE EPIPROTEZ

PIELĘGNACJA

Copyright © Vision Perfekt